04 Shkurt 2023

Bill: Angelina Jolie është një psikopate

Hollywood, 2 prill - Ndërkohë që cifti mëse i famshëm Brad Pitt & Angelina Jolie, gjenden bashkë me fëmijët në Venecia, pasi aktorja po xhiron filmin e saj më të ri “The Tourist”, nga ana tjetër vazhdojnë thashethemet.

Së fundmi ka dalë publikisht me një deklaratë jo fort të këndshme ish-truproja i familjes i quajtur Bill, i cili ka thënë se Angelina Jolie është një psikopate.

Ky nuk është rasti i parë që karakteri i cilësuar si i vështirë i aktores bukuroshe, bëhet qëndra e thashethemeve dhe vihet në dyshim nga e gjithë bota.

 “Ajo ka një personalitet publik dhe një tjetër privat. Për mendimin tim, Angelina e vërtetë është egocentrike dhe maniake e kontrollit. Nuk është aspak e durueshme. S’i bën gjërat se është e mirë dhe sepse ndjek zemrën. Është plotësisht psikopate, aq sa bërtet e bërtet, dhe më pas largohet”, ka thënë Bill.

Ai madje ka shtuar se Angie sillet keq edhe me familjen, sidomos me Brad, të cilit i kërkon llogari dhe i bërtet vend e pa vend.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)