17 Gusht 2022

Bashkohen Diaz dhe Timberlake

SHBA, 4 mars - Dy ish-të dashurit, Cameron Diaz dhe Justin Timberlake, do të bashkohen në ekranin e madh për të realizuar komedinë "Bad Teacher".

Diaz do të luajë mësuesen e shkollës së mesme e cila ka për qëllim të vjedhë të dashurin e koleges, që luhet nga Timberlake.

Komikët Molly Shannon dhe Jason Segel po ashtu do të luajnë në filmin e regjisorit Jake Kasdan, që do të fillojë të xhirohet në muajin prill në Los Angeles.

Timberlake dhe Diaz u ndanë në vitin 2007 pasi ishin në lidhje për po thuajse katër vjet. Ylli i muzikës që atëherë ka gjetur dashurinë në aktoren Jessica Biel.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)