09 Shkurt 2023

“Avatar 2”, në thellësitë e oqeanit

Hollywood, 23 prill - Vazhdimi i Avatar do të vendoset në oqeanin e planetit Pandora, skena kryesore e filmit të parë.

“Në filmin e dytë do të përqëndrojë vëmendjen time në krijimin e oqeanit Pandora që do të jetë i pasur, ndryshe, i çmendur dhe me shumë fantazi si pylli i saj, por do të jetë një gjë tjetër”, thotë James Cameron për “Los Angeles Times”.

“Sigurisht do të shikojmë atë që është parë në filmin e parë, por do të shikojmë edhe diçka më shumë”, shton ai.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)