04 Shkurt 2023

Anulohet lancimi i albumit të ri të Mariah Careyt

SHBA, 23 mars - Raportohet se Mariah Carey ka anuluar lancimin e albumit të saj të ri "Angels Advocate". Albumi i caktuar të dilte në treg më 23 shkurt u shty për datën 30 mars, ndërsa tani sipas faqes MariahJournal.com, publikimi albumit është anuluar.

Një artikull në këtë faqe të fansave të Careyt thotë se nuk do të dalë në treg albumi "Angels Advocate", i cili është remiks i albumit "Memoirs of An Imperfect Angel".

Faqja citon menaxhmentin e këngëtares të ketë thënë se albumi nuk do të dalë i kompletuar, porse ata po punojnë që të nxjerrin vetëm disa këngë nga ai. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)