09 Shkurt 2023

Aniston mban dietë me ushqim bebesh

SHBA, 5 maj - Jennifer Aniston ka humbur disa kilogramë, pasi filloi një dietë të re me ushqim bebesh në përgatitje për filmin e saj të ri.

Aktorja dëshiroi që të humbë disa kilogramë në mënyrë që të duket sa më mirë në filmin e ri "Just Go With It", duke u këshilluar nga trajnerja e VIP-ave, Tracy Anderson, për një dietë me ushqim bebesh prej 14 porcionesh ushqim të pureizuar, me një darkë të shëndetshme në mbrëmje.

"Sa ishte në Evropë muajin e kaluar, ajo e kishte ndërprerë regjimin e saj strikt të dietës. Ajo e dinte se nuk ishte gjë e mirë kjo, pasi në filmin e radhës ajo do të ketë të bëjë me fustane të ngushta dhe ajo dëshironte të ishte sa më e përgatitur fizikisht", tha një burim për revistën Grazia.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)