09 Shkurt 2023

Angelina Jolie bashkohet me babanë

SHBA, 23 shkurt - Angelina Jolie ka dalë në publik me babanë e saj të larguar, Jon Voight, për të parën herë pas disa viteve.

Aktorja e largoi babanë nga jeta e saj në vitin 2001, pasi ai shprehu dyshime për shëndetin e saj mendor, menjëherë pasi ajo adoptoi djalin Maddox nga Kamboxhia.

Voight ka bërë disa përpjekje për të rregulluar lidhjen e tij të çarë me Jolie, dhe aktori veteran zbuloi në nëntorin e kaluar se dyshja kishin vënë sërish kontakte.

Tani ata janë paraqitur edhe publikisht, me Jolie që ka treguar se ka lënë prapa mosmarrëveshjet me Voight.

Dyshja kanë kaluar kohë së bashku në Venedik të Italisë, ku ajo është duke u përgatitur të xhirojë filmin e ardhshëm "The Tourist", ku luan krahas Johnny Depp.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)