16 Gusht 2022

Akademik Rexhep Ferri Laureat i çmimit “Muslim Mulliqi”

Prishtinë, 15 qershor - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka bërë të ditur se sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, do të organizohet ceremonia e ndarjes së Çmimit Kombëtar për Veprimtari Jetësore “Muslim Mulliqi” dhe çmimit vjetor për të arriturat në fushën e artit pamor.

Laureat i çmimit “Muslim Mulliqi” sivjet sipas MKRS-së është Akademik Rexhep Ferri.

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve do të marrë pjesë edhe Ministri Hajrulla Çeku.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)