03 Tetor 2022

Aguilera: Më pëlqejnë femrat, por s'rri dot me to

SHBA, 20 maj - Christina Aguilera flet hapur në lidhje me dëshirat e saj seksuale, por edhe për fenomenin e momentit në botën muzikore, Lady GaGa. 


Këngëtarja amerikane ka dhënë një intervistë në revistën "Out Magazine", duke tërhequr vëmendjen e publikur edhe pse albumi i saj më i fundit nuk po ecën sipas parashikimeve.

Në lidhje me dëshirat e saj seksuale, Aguilera i ka idetë e qarta: “I dua femrat por nuk mund të rri asnjëherë me një femër. Ka shumë  estrogjene dhe mua më mungon shumë kontakti me meshkujt”, shprehet Aguilera.

Me këtë deklaratë ajo hedh poshtë dyshimet për bindjet seksuale. “Meshkujt kanë shumë testosterone, ndërsa vajzat duhet të bashkëjetojnë më estrogjenet. Kam shumë punë me të mijat në disa ditë të muajit, nuk mund të mendoj që një gjë e tillë të ndodhë dy herë”, shton këngëtarja.

Ajo pohon se bashkëshorti e di që i pëlqejnë femrat. Duke u përqëndruar në “fenomenin” Lady GaGa. “Kush? Ajo që sapo ka ardhur? Mendoj se është shumë dëfryese për t’u parë”, shprehet jo pa ironi Aguilera.   

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 tetor 2022  - Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit interviston kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:00)

-  Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione diskuton lidhur me procesin e nxjerrjes së akteve nënligjore, bazuar në Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijës me të ftuar, Habit Hajredini - Drejtori i Zyrës për Qeverisje të Mirë, Ahmet Kryeziu - Drejtor i Sawe the Children për Kosovë, dhe Naser Lajqi – përfaqësues i OJQ “Syri i Vizionit”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
 
- Avokati i Popullit organizon dëgjim publik lidhur me hetimin e përgjithshëm për shëndetin riprodhues. (Salla e Kuvendit Komunal në Gjakovë, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama përuron hapjen e Sahat Kullës e cila edhe do t'i ndez dritat e Sahat Kullës, duke ndriçuar kështu këtë monument magjepsës të trashëgimisë kulturore në Prishtinë. (Prishtinë, ora 19:00)