26 Nëntor 2022

Kulturë

Madonna do lancoj linjë mode

SHBA, 12 mars - Madonna është duke lancuar një linjë mode së bashku me menaxherin e saj, Guy Oseary. Këngëtarja 51-vjeçare është në krijim e... Lexo

Filmi i Thurman dështon edhe në Britani

Madrid, 11 mars - Filmi i ri i aktores Uma Thurman, "Motherhood", ka dështuar në box-office pasi ka fituar vetëm 88 paund nga shfaqjet në kinematë britanike. Aktorja, e cila... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)