26 Nëntor 2022

Kulturë

Naomi, mbretëreshë e 'Vogue Russia'

Moskë, 29 mars - Pantera e zezë, Naomi Campbell shfaqet në të gjithë edicionin e 'Vogue Russia', në muajin prill.Naomi jeton në Moskë për të qenë pranë të fejuarit të saj zyrtar, oligarkut miliarder Vladislav Doronin. Lexo

Beyonce pret një fëmijë

SHBA, 28 mars - Janë martuar në një ceremoni sekrete më 4 prill të vitit 2008 dhe nëntorin shkuar Beyonce shprehu dëshirën për të sjellë në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)