26 Nëntor 2022

Kulturë

Steven Seagal akuzohet për ngacmim seksual

SHBA, 14 prill - Aktori i filmave aksion Steven Seagal, është akuzuar nga ish-asistentja e tij për trafikim femrash. Ish-modelja Kayden Nguyen thotë se ajo kishte aplikuar për punë si asistente ekzekutive e aktorit në muajin shkurt 2009, por nuk e kishte pasur... Lexo

Paltrow dëshiron edhe një fëmijë

SHBA, 14 prill - Gwyneth Paltrow dëshiron të lindë edhe fëmijën e tretë me burrin e saj, liderin e grupit Coldplay, Chris Martin. Ylli i filmit "Iron Man 2", raportohet... Lexo

Paris Hilton ndahet nga i dashuri

SHBA, 13 prill - Paris Hilton thuhet se është ndarë nga i dashuri Doug Reinhardt, pasi sipas saj ai po e shfrytëzonte atë për famë dhe si shtysë për... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)