10 Gusht 2022

Kulturë

Martohet Alicia Keys

SHBA, 19 maj - Për këngëtaren Alicia Keys, po thuhet kohët e fundit se është shtatzënë. Por ajo që raportohet më me siguri është se Alicia do të martohet në korrik të kësaj vere me të dashurin e saj, reperin Swizz... Lexo

Miranda Kerr pozon topless

SHBA, 19 maj - Engjëlli i Victoria\'s Secret, e bukura, sensualja, tërheqësja Miranda Kerr nuk resht kurrë së habituri njerëzit. Gjithnjë ka mrekulluar fansat me... Lexo

Eva Herzigova shkëlqen në Kanë

Kanë, 18 maj - Shi fotografish, duartrokitje dhe ulërima të fansave. Kështu është pritur Eva Herzigova teksa kalonte tapetin e kuq të festivalit të Kanës.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 gusht 2022

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00) 

- Agjencia Kosovare e Privatizimit mban ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjeve përmes Likuidimit SHAL 57. (Hoteli Grand, ora 12:30)