18 Gusht 2022

Kulturë

Minogue mohon thashethemet për ndarje

SHBA, 4 qershor - Kylie Minogue ka mohuar spekulimet se ajo është ndarë nga i dashuri i saj, modeli Andres Velencoso Segura, duke i konsideruar këto thashetheme "të... Lexo

Lady Gaga: Po bëhem si Madonna

SHBA, 4 qershor - Lady Gaga është e bindur se ka filluar të bëhet si Madonna, sepse nëna e saj ngjan në superyllin e muzikës pop. Ajo shpeshherë krahasohet me... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 gusht 2022

 - Mbahet seanca në rastin e falsifikimit të tenderit 800 mijë euro për rinovimin e objektit të PSRK-së ndaj të akuzuarit Tahir Sopa, përfaqësues i firmave “NBT ING SHPK” dhe “NPN Bajramaj”. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Komuna e Rahovecit mbant dëgjimi publik për buxhetin e vitit 2023 më bashkësit lokale, lagjet urbane dhe përfaqesues të shkollave. (Shtëpia e Kulturës 'Mensur Zyberaj' në Rahovec, ora 10:00)

- Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës mban konferencë për media e cila ndërlidhet me shpalljen e grevës së përgjithshme. (Zyrat e BSPK-së, ora 13:00)

- Fondacioni Shtatëmbëdhjetë organizon hapjen e programit Rezidenca 17. (Shtëpia e Hivzi Sulejmanit në lagjen Taslixhe, ora 18:00)