18 Gusht 2022

Kulturë

Madonna-Paltrow, merr fund miqësia

SHBA, 12 qershor - Ishte folur prej kohësh për një marrëdhënie jo fort të mirë mes Madonna-s dhe Gwyneth Paltrow, të cilat prej kohësh kanë qenë mike të ngushta. Duket se dy 'miket' sot nuk shkëmbejnë as edhe një fjalë... Lexo

Sarah Palin zmadhon gjoksin

SHBA, 11 qershor - Sarah Palin ka bërë operacion plastik në gjoks? Duke parë fotot e fundit të ish-guvernatores së Alaskës, dekolteja e Sarah është më... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 gusht 2022

 - Mbahet seanca në rastin e falsifikimit të tenderit 800 mijë euro për rinovimin e objektit të PSRK-së ndaj të akuzuarit Tahir Sopa, përfaqësues i firmave “NBT ING SHPK” dhe “NPN Bajramaj”. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Komuna e Rahovecit mbant dëgjimi publik për buxhetin e vitit 2023 më bashkësit lokale, lagjet urbane dhe përfaqesues të shkollave. (Shtëpia e Kulturës 'Mensur Zyberaj' në Rahovec, ora 10:00)

- Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës mban konferencë për media e cila ndërlidhet me shpalljen e grevës së përgjithshme. (Zyrat e BSPK-së, ora 13:00)

- Fondacioni Shtatëmbëdhjetë organizon hapjen e programit Rezidenca 17. (Shtëpia e Hivzi Sulejmanit në lagjen Taslixhe, ora 18:00)