03 Shkurt 2023

50 Cent i frymëzuar nga Eminem

SHBA, 21 mars - 50 Cent ka zbuluar se ka qenë miku i tij Eminem i cili e ka frymëzuar atë të bëhet një reper i suksesshëm ndërkombëtar.

Ylli i muzikës hip-hop kishte vendosur të bëhet një yll botëror pasi kishte parë shitjet fenomenale të reperit 'Slim Shady' me albumin e tij të tretë "The Marshall Mathers LP" në vitin 2000.

"Mbaj mend kur shikoja pllakat e Eminem për 'The Marshall Mathers LP', dhe ishin 35 vende ku ky incizim kishte qenë i artë dhe i platintë, dhe shikoja atë dhe mendoja, 'Dua një prej këtyre'", ka thënë reperi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)