23 Tetor 2021

Dëmtohet gypi i Ujësjellesit në lagjen "Nic", mbesin pa ujë disa lagje

Prishtinë, 24 shtator - Punimet individuale, gërmimet private shpeshherë po krijojnë probleme në sistemin e rrjetit të ujësjellësit.

Kompania Rajonale e Ujësjellesit Prishtina ka bërë të ditur se mbremë rreth orës 20:00 është dëmtuar gypi i ujit me diametër fi 250 mm në lagjen "Nic", nga disa gërmime private.

''Me këtë rast, ne do e ndërprejmë furnizimin me ujë nga ai gyp, deri në sanimin e defektit, i cili defekt merr kohë deri ditën e nesërme për shkak të ndërlikueshmërisë së rastit'', thekson KRUP.

Pa furnizim me ujë të pijshëm mbesin: Lagjja" Nic", lagjja" Veternik" pjesët kah lagjja " Qëndresa", Çagllavica dhe fshati Miradi. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Tetor 2021

- Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK organizon diten e dytë të edicionit te 10-të të festivalit të teknologjisë “KosICT”. (Ambientet e “ITP Park” në Prizren, ora 10:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Shfaqet video programi "Pranverë e përhershme, behar i vonuar" nga Protocinema në bashkëpunim me Fondacionin Lumbardhi. (Kino Lumbardhi, ora 12:00)

- Mbahet dita e dytë e edicionit te tretë te festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, Rruga Xheladin Hana nr. 98, ora 15:00)