06 Gusht 2021

Qeveria emëron Bordin e ri të KEK-ut

Prishtinë, 21 maj - Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës ka njoftuar për përbërjen e re të Bordit të Korporatës Energjetike të Kosovës.

Ministrja Rizvanolli tha se kryesuese e Bordit të KEK-ut do të jetë Rrezata Pllana, ndërsa anëtarë Bezart Halilaj, Merita Kasapolli dhe Arbror Pula.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2021

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00)

- Nënshkuhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40)  

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30)