20 Maj 2022

Kryetari Hykolli vizitoi punëtorët grevistë të KEDS-it dhe KESCO-s

Prishtinë, 13 maj - Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës është duke e përcjellë me vëmendje grevën disa ditëshe të punëtorëve të KEDS-it dhe KESCO-s, dhe sot, Kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Dr. Atdhe Hykolli, vizitoi punëtorët grevistë të KEDS-it dhe KESCO-s.

Kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Dr. Atdhe Hykolli, i dëgjoi shqetësimet dhe kërkesat e punëtorëve grevistë dhe u zotua se Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të jetë krah tyre deri në realizimin e kërkesave duke u solidarizuar me ta deri sa Bordi dhe Menaxhmenti i KEDS-it dhe KESCO-s të reflektojë e të përmbushë kërkesat e tyre të arsyeshme.

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës përkrah fuqishëm kërkesat e arsyeshme të punëtorëve të KEDS-it dhe KESCO-s dhe pret që Bordi dhe Menaxhmenti i KEDS-it dhe KESCO-s t’i dëgjojë dhe t’i përmbushin kërkesat e arsyeshme të punëtorëve.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 maj 2022

- Mbahet Kuvendi i  IX zgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dega në Deçan! (Hotel BanaSplit në Deçan, ora 10:00)

- Federata e pingpongut në bashkëpunim me komitetin e gjyqtarëve do të organizojë seminarin për gjyqtar dhe testimin teorik për licencim dhe rilicencim për vitin 2022. (Salla e konferencave të Shtëpisë së Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dega në Gjilan, Lutfi Haziri mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 10:30)

- Komuna e Prishtinës po fillon edicionin më të ri në Kryeqytet të ashtuquajturin “Festivali i Pranverës” me moto mobiliteti. (Bulevardi "Xhorxh Bush", ora 12:00)

- Forumi i Gruas i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan mban Kuvendin Zgjedhore. (Hotel Astoria, ora 12:00)