29 Janar 2022

Ekonomi

FMN-ja përfundon vizitën trijavore në MEF

Prishtinë, 8 mars - Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Financave, ekipi i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka përmbyllur me sukses vizitën e tij trejavore, vizitë kjo e para e ekipit të FMN-së për vitin 2010. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2022

- Partia Socialdemokrate dhe Grupi Protestojë organiojnë protestë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike për të ruajtur profitin e interesat e KEDS e KESCO-s. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 14:00)

- Nën patronatin e Kryetarit të Komunës, Smajl Latifi behën homazhe dhe nderime për dëshmorin e kombit Sahit Krasniqi, te varrezat e dëshmorëve në Ratkoc. (Ratkoc, ora 14:00)

- Në kuadër të flakës së Janarit mbahet festivali i Kënges për fëmijë "Xixat e Flakës". (Teatri i Qytetit të Gjilanit, ora 17:00)