29 Janar 2022

Ekonomi

Priten të hetohen keqpërdorimet brenda qeverisë

Prishtinë, 12 mars - Auditori i Përgjithshëm pritet të hetojë edhe keqpërdorimet e mundshme nga ana e individëve brenda qeverisë. Auditori Larse Lage Olofsson tha për emisionin Lex të Radio Kosovës (RTK) se raste e tilla janë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2022

- Partia Socialdemokrate dhe Grupi Protestojë organiojnë protestë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike për të ruajtur profitin e interesat e KEDS e KESCO-s. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 14:00)

- Nën patronatin e Kryetarit të Komunës, Smajl Latifi behën homazhe dhe nderime për dëshmorin e kombit Sahit Krasniqi, te varrezat e dëshmorëve në Ratkoc. (Ratkoc, ora 14:00)

- Në kuadër të flakës së Janarit mbahet festivali i Kënges për fëmijë "Xixat e Flakës". (Teatri i Qytetit të Gjilanit, ora 17:00)