11 Gusht 2022

Nis fushata “Ditët e Mjedrës” në Reçan

Reçan, 20 korrik - Në kuadër të fushatës “Ditët e Mjedrës”, shoqata nacionale “Mjedra e Kosovës” organizon ngjarjen fushore në plantacionin e mjedrave në fshatin Reçan, komuna e Prizrenit.

Ndër të pranishmit do të jenë edhe Zëvendës Ministri i Bujqësisë, Imri Demelezi, përfaqësues të lartë nga Caritas-i Zviceran në Kosovë, përfaqësues nga Komuna e Prizrenit, dhe agrobiznese e fermerë të zonës.

Gjatë ngjarjes do të ketë vizitë në plantacion të mjedrës dhe një koktej rasti me fruta dhe produkte të mjedrës.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 11 gusht 2022

- Handikos organizon ceremoninë e shpërndarjes së 70 karrocave për personat me aftësi të kufizuara, donacion nga Izraeli, ku do të marrin pjesë ambasadorja e Izraelit, znj. Tammy Ziv, ministrja e Ministrisë për Punë të Jashtme dhe Diasporë,  znj. Donika Gërvalla dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi. (Qendra e Resurseve për Personat me Aftësi të Kufizuara Adresa: Veternik, ora 10:00)

- Grupi i asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës mban konferencë për media. (Selia qendrore e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Në qytetin e Vushtrrisë organizohet Akademia Verore "Arbën Xhaferi‘’ edicioni i II-të. (Kalaja e Vjetër të Vushtrrisë, ora 17:00)