05 Dhjetor 2021

Bujqësi

FAO: S'ka rrezik për krizë ushqimore

Romë, 15 shtator - Nuk ka arsye për tu alarmuar rreth përsëritjes së një krize të ngjashme ushqimore si ajo e viteve 2007-2008, tha Organizata Botërore e Ushqimit. Kriza në fjalë erdhi për shkak të rritjes së çmimit të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 dhjetor 2021

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Zyra e UNICEF-it shënojnë Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarizmit me moton “Volunteer Now For Our Common Future”. (Galeria Kombëtare të Kosovës, ora 11:30)

- Qendra për Art dhe Komunitet Artpolis organizon protestën me moton “Boll Ma - Asnjë grua e vajzë më pak, asnjë vdekje më shumë”, kundër dhunës dhe vrasjeve të vajzave dhe grave, dhe mungesës së përgjigjes së duhur institucionale. (Plateja e sheshit “Zahir Pajaziti”, ora 12:00)