23 Janar 2022

Tërmet i fuqishëm në Elbasan

Tiranë, 10 korrik - Lëkundje të fuqishme sizmike u ndjenë në Tiranë, Durrës dhe në Elbasan rreth 15 minuta pas mesnatës.

Nga të dhënat e para ende të pakonfirmuara, epiqendra e tërmetit u regjistrua në trekëndëshin Tiranë-Krrabë-Cërrik dhe magnituda e tij ishte 4.9 ballë.

Lëkundje që zgjatën për disa sekonda u ndjenë në Elbasan, Tiranë, Durrës dhe rrethina.

Për momentin nuk ka informacione për viktima të lënduar apo dëme materiale.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 janar 2022

- Në kuadër të manifestimit “Flaka e Janarit” do të mbahet Festivali i dramës origjinale shqipe “Talia 2022”. (Teatri qytetit të Gjilanit, ora 18:00)