29 Janar 2022

Shesheli porosit vrasje nga Haga

Beograd, 30 qershor - Voisllav Sheshel, kryetar i Partisë Radikale Serbe (PRS), ka urdhëruar Lluka Bojoviqin ta likuidojë liderin e Partisë Popullore Serbe (PPS), Tomisllav Nikoliq, transmeton ekskluzivisht gazeta serbe "Blic".

Gazeta, e cila u referohet shërbimeve serbe të sigurisë, shkruan se për shkak të këtyre njohurive, sigurimi policor që është angazhuar në mitingun e djeshëm të opozitës "popullore" në Krushevac është ngritur në nivelin më të lartë.

Shesheli ka urdhëruar likuidimin e Nikoliqit nga paraburgimi i Hagës, ndërsa atentati i është porositur Lluka Bojoviqit, i cili tashmë ka përgatitur ekip për kryerjen e krimit, pohon gazetarja e "Blic"-it.

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2022

- Partia Socialdemokrate dhe Grupi Protestojë organiojnë protestë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike për të ruajtur profitin e interesat e KEDS e KESCO-s. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 14:00)

- Nën patronatin e Kryetarit të Komunës, Smajl Latifi behën homazhe dhe nderime për dëshmorin e kombit Sahit Krasniqi, te varrezat e dëshmorëve në Ratkoc. (Ratkoc, ora 14:00)

- Në kuadër të flakës së Janarit mbahet festivali i Kënges për fëmijë "Xixat e Flakës". (Teatri i Qytetit të Gjilanit, ora 17:00)