26 Shtator 2021

Daçiq: Politikanët serbë vazhdimisht marrin kërcënime

Beograd, 11 shkurt - Politikanët serbë vazhdimisht marrin kërcënime serioze nga mafia, pohon ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë Ivica Daçiq.
 
“Tërë shteti i është përkushtuar përplasjes me narkomafinë. Gjatë mandatit të kësaj Qeverie është konfiskuar sasia më e madhe e drogës dhe janë arrestuar bindshëm më së shumti dilerë”, tha Daçiq, duke shtuar se as mafia nuk pushon.
 
Siç shkruan sot gazeta “Pres”, kërcënime krahas Daçiqit kanë marrë edhe presidenti Boris Tadiq, ministrja e Drejtësisë Snezhana Mallova, prokurori special Milko Radisavleviq, si dhe persona të lartë në policisë serbe.
 
Për shkak të gjoja kërcënimeve është përforcuar sigurimi i personave të kreut të pushtetit në Serbi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)