18 Gusht 2022

Anulimi i vizitës së Kantrimenit, shkak vonesa e fluturimit

Prishtinë, 9 shkurt - Zyrtarë të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Prishtinë, përmes një komunikate për media kanë bërë të ditur se vizita e zëvendëssekretarit amerikan të Shtetit për Evropën, Tomas Kantrimen, e planifikuar të realizohej sot në Prishtinë, është shty për shkak të vonesave në fluturime.

"Vizita e Zëvendës Ndihmës Sekretarit Countryman Prishtinës është shtyrë për shkak të vonesave në fluturim të shkaktuara nga moti."

"Ne presim që Zëvendës Ndihmës Sekretarit Countryman të vizitoje Kosovën në ditët në vijim", thuhet ne njoftimin e amasades.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 gusht 2022

 - Mbahet seanca në rastin e falsifikimit të tenderit 800 mijë euro për rinovimin e objektit të PSRK-së ndaj të akuzuarit Tahir Sopa, përfaqësues i firmave “NBT ING SHPK” dhe “NPN Bajramaj”. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Komuna e Rahovecit mbant dëgjimi publik për buxhetin e vitit 2023 më bashkësit lokale, lagjet urbane dhe përfaqesues të shkollave. (Shtëpia e Kulturës 'Mensur Zyberaj' në Rahovec, ora 10:00)

- Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës mban konferencë për media e cila ndërlidhet me shpalljen e grevës së përgjithshme. (Zyrat e BSPK-së, ora 13:00)

- Fondacioni Shtatëmbëdhjetë organizon hapjen e programit Rezidenca 17. (Shtëpia e Hivzi Sulejmanit në lagjen Taslixhe, ora 18:00)