03 Korrik 2022

Botë

Belgjikë, zhvillohen zgjedhje parlamentare

Bruksel, 13 qershor - Në Belgjikë do të zgjidhet këtë të dielë (13.6.) një parlament i ri. Zgjedhjet janë të domosdoshme pas prishjes së koalicionit qeveritar, për shkak të mosmarrëveshjeve të përhershme mes... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)