26 Shtator 2021

Botë

Krizë diplomatike ndërmjet Turqisë dhe Suedisë

Stokholm, 13 mars - Vendimi i parlamentit suedez që ta njohë masakren kundër armenve në vitin 1915 si gjenocid ka shkaktuar një krizë diplomatike ndërmjet Turqisë dhe Suedisë. Vendimi për këtë u miratua dje kundër vullnetit të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)