26 Shtator 2021

Botë

Serbi, peticion për zgjedhje të parakohshme

Beograd, 14 prill - Nacionalistët serbë të drejtuar nga partia e Tomislav Nikoliç i kanë dorëzuar kryeministrit të vendit një peticion me 1 milionë firma, ku kërkojnë mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare të parakohshne. Opozita mendon se... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)