26 Shtator 2021

Botë

Konferenca për bashkëpunim ekonomik me botën myslimane

SHBA, 28 prill - Presidenti amerikan Barak Obama po kryeson një konferencë me më shumë se 250 sipërmarrës, shumica nga vende myslimane, me shpresën për të nxitur lidhje më të mira biznesi mes Shteteve të Bashkuara dhe botës myslimane. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)