10 Gusht 2022

Botë

Tërmeti sposton Japoninë më në lindje

Tokio, 15 mars - Tërmeti me magnitutë nëntë të shkallës rihter ka spostuar me katër metra drejt lindjes Japoninë, sugjerojnë ekspertët. Sipas BBC-së, e cila citoi ekspertë të gjeologjisë, të dhënat e tyre dhe pamjet e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 gusht 2022

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00) 

- Agjencia Kosovare e Privatizimit mban ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjeve përmes Likuidimit SHAL 57. (Hoteli Grand, ora 12:30)