04 Gusht 2021

Botë

Japonia goditet nga një tërmet 6 ballë

Tokio, 4 gusht - Japonia verilindore është goditur sot në mëngjes nga një tërmet nënujor me madhësi 6 ballë sipas shkallës Rihter. Sipas Agjencisë Meteorologjike Japoneze (JMA) tërmeti është regjistruar në orën 05.33 me... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Gusht 2021

- Bordi dhe menaxhmenti i NP KOSTT raporton para Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me organizmin e brendshëm dhe zbatimin e projekteve. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)