03 Korrik 2022
Kryeministri Kurti vizitoi korrje-shirjet në Sopi të Komunës së Suharekës Suharekë, 3 korrik - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi sot fshatin Sopi të Komunës së Suharekës, ku filluan korrje-shirjet e grurit. Së bashku me Ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, kryeministri vizitoi fermerin Fazli Beqiraj i cili posedon rreth 60 hektarë grurë. Lexo
Arsimi cilësor është një nga shtyllat kryesore për zhvillimin Kosovës Prizren, 3 korrik - Arsimi cilësor është një nga shtyllat kryesore për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik e shoqëror të Kosovës, tha Kryeministri i Republikës së... lexo
Prezantohet Master Plani për Kompleksin Memorial "Adem Jashari" në Prekaz Prishtinë, 2 korrik - Nën kryesimin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u mbajt mbledhja e pestë e Komitetit Ndër-ministror për Kompleksin Memorial... lexo