24 Shtator 2021

Zyrtarët qeveritarë trajnohen për programin kornizë të BE-së “Horizon 2020”

Prishtinë, 5 shkurt - Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, në bashkëpunim me Komisonin Evropian oganizon trajnimin për zyrtarët qeveritarë dhe Pikave Kombëtare të Kontaktit për programin Kornizë të BE-së , “Horizon 2020”. 

Trajnimi ka për qëllim ngritjen e kapaciteteve të Kosovës në raport me programin,  duke sjellë informacione mbi zhvillimet dhe praktikat më të mira evropiane, përfshirë praktikat rajonale.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)