24 Shtator 2021

ORCA prezanton gjetjet për menaxhimin e financave nga universitetet publike

Prishtinë, 30 janar - Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) organizon tryezën e rrumbullakët me temë “Transparenca dhe Llogaridhënia në Universitetet Publike".

Në ketë tryezë do të diskutohen gjetjet e dy raporteve mbi transparencën e dokumenteve dhe menaxhimin e financave nga universitetet publike.

Projekti financohet nga Agjencia Austriake për Zhvillim (ang. ADA) dhe zbatohet nga konzorciumi KEC, ORCA dhe ZSI.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)