01 Gusht 2021

Fillon instalimi i ngrohjes qendrore në Shkollën Fillore në Hoçë te Vogël

Rahovec, 30 prill - Komuna e Rahovecit ka njoftuar se sot ka filluar procesi i instalimit të sistemit të ngrohjes qendrore në Shkollën Fillore "Heronjtë e Kosovës" në fshatin Hoçë e Vogël.
'
Shkollën “Heronjtë e Kosovës” në fshatin Hoçë e Vogël sot e vizitoi drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit, Avni Morina ku nga afër panë se si rrjedh procesi i instalimit të nxehjes qendrore.

"Puna po zhvillohej në shtrirjen dhe montimin e gypave përcjellës të ngrohjes, për të vazhduar më tej me montimin e radiatorëve.

Punëtorëve që punonin aty u dëshiruam punë të mbarë dhe mbarëvajtje në kryerjen e punimeve të mëtejshme", tha drejtori Morina

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)