26 Shtator 2021

Arsim

UP-ja në mesin e 117 Universiteteve botërore

Prishtinë, 25 maj - Në vazhdën e përkushtimeve dhe angazhimeve për ndërkombëtarizimit e Universitetit të Prishtinës, rektori i UP-se Muje Rugova, ka udhëtuar sot për në New York, ku do të merrë pjesë ne Konferencën... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)