23 Tetor 2021

Arsim

Nisi punimet Universiteti Veror i UBT-së

Prishtinë, 16 korrik - Sot në Universitetin për Biznes dhe Teknologji (UBT), u hap Universiteti Veror 2012, aktivitet i cili ka karakter të lartë shkencor ndërkombëtar, nga fusha shkencës dhe teknologjisë më të avancuar. Lexo

LDK, kritika për zhvilimet në UP

Prishtinë, 14 korrik - Lidhja Demokratike e Kosovës ka ndjekur dhe ka analizuar me kujdes zhvillimet e kohëve të fundit në Universitetin e Prishtinës:... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Tetor 2021

- Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK organizon diten e dytë të edicionit te 10-të të festivalit të teknologjisë “KosICT”. (Ambientet e “ITP Park” në Prizren, ora 10:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Shfaqet video programi "Pranverë e përhershme, behar i vonuar" nga Protocinema në bashkëpunim me Fondacionin Lumbardhi. (Kino Lumbardhi, ora 12:00)

- Mbahet dita e dytë e edicionit te tretë te festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, Rruga Xheladin Hana nr. 98, ora 15:00)