10 Maj 2021
Sot do të mbaj mot kryesisht me diell Prishtinë, 9 maj - Në parashikimi i motit për sot Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se dita e diel do të shoqërohet me mot kryesisht me diell dhe relativisht e qetë. Kushtet biometeorologjike do të jenë të mira, përjashtuar kontaktit direkt të rrezeve të diellit, për shkak të vlerave të larta të indeksit UV. Lexo
Mbi 135 milionë të shëruar nga koronavirusi në mbarë botën Prishtinë, 9 maj - Numri i personave që janë shëruar pas infektimit me koronavirusi në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 135 milionë. Sipas faqes së internetit... lexo
Dogana kap mbi 1 ton nargjile e kontrabanduar Prishtinë, 8 maj - Dogana e Kosovës ka njoftuar se njësit e doganës kanë kontrolluar dhe gjetur sasi të konsiderueshme të nargjilesë në një lokacion në... lexo