20 Shtator 2021
Politika agresive e Serbisë e nxitur nga Rusia, kërcënim për sigurinë rajonale Prishtinë, 20 shtator - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka nisur sot takimet me krerë shtetesh dhe delegacionesh, në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. E shoqëruar nga ministrja e Jashtme e Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ajo u takua sot me presidentin e Lituanisë, Gitanas Nausėda. Lexo
Kosova nënshkruan Memorandum me Universitetin e Iowas në agrokulturë Iowa, 20 shtator - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci po qëndron për një vizitë zyrtare në Iowa të Shteteve të Bashkuara të... lexo
Vendimi i Qeverisë të pasohet me aplikimin e dokumentit për hyrje/dalje për shtetasit e Serbisë Prishtinë, 20 shtator - Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) është duke ndjekur me vëmendje zhvillimet që ndërlidhen me vendimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme... lexo