05 Korrik 2020

Hoteli “Afa” fiton çmimin e artë Interstas në Kroaci

Prishtinë, 12 nëntor - Një kompani kosovare dhe dy individë janë fitues të çmimit më të lartë në hotelieri që ndahet në Solin të Kroacisë në kuadër të manifestimit Interstas.

Në kategorinë e kompanive turistike çmimin e artë Interstas e ka fituar Hoteli “Afa” nga Prishtina, ndërsa çmimin e artë Intertas për individ e kanë fituar Naser Arifi, drejtor i përgjithshëm i hotel “Arxhena” e cila është pjesë e kompanisë së njohur kosovare Kuk komerc dhe Naser Shabani pronar i restorantit të mirënjohur  “Bujana” nga Gjilani.

Duke u falënderuar për çmimin e ndarë drejtori i hotel “Afa”, Ali Mehia ka theksuar se është i nderuar me ketë çmim prestigjioz dhe se kjo mirënjohje paraqet nxitje në punën e mëtejme dhe ngritjen e mëtejme të kualitetit të shërbimeve të njërit ndër hotelet më të mira në Kosovës.

Ndryshe në këtë manifestim i cili është i po organizohet për herë të dymbëdhjetë marrin pjesë kompanitë turistike nga tërë Ballkani Perëndimor .

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Korrik 2020

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi Inspekton investimet në fushën e futbollit në fshatin Novosellë të Pejës. (Fshati Novosellë, ora 13:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim drejtuesit e institucioneve shëndetësore. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 13:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton shpellën “Bukuroshja e Fjetun”, promovim i turizmit kulturor. (Pejë, ora 13:30)

 - Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton Garën ndërkombëtare e automobilizimit “Kulla 2020”. (Pejë, ora 15:30)