05 Korrik 2020

Hotelet më të vizituara në Francë pranojnë pagesat me UnionPay

Paris, 23 nëntor - UnionPay International njoftoi për nënshkrimin e një marrëveshje me grupin më të madh të hoteleve në Francë.

Sipas marrëveshjes, 23 hotele në kryeqytetin francez Paris, të menaxhuara nga Grupi Louvre, më të vizituarat nga turistë do të pranojnë pagesat me kartat UnionPay, duke nisur nga e marta.

Një deklaratë e UnionPay-t thekson se përdorimi i kartave do të zgjerohet në 500 hotele në Francë.

Ndërkohë mësohet se me kartat UnionPay mund të paguhet në 110 mijë njësi tregtare të Francës, si në dyqane shitjeje, dyqane duty-free, restorante dhe hotele.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Korrik 2020

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi Inspekton investimet në fushën e futbollit në fshatin Novosellë të Pejës. (Fshati Novosellë, ora 13:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim drejtuesit e institucioneve shëndetësore. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 13:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton shpellën “Bukuroshja e Fjetun”, promovim i turizmit kulturor. (Pejë, ora 13:30)

 - Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton Garën ndërkombëtare e automobilizimit “Kulla 2020”. (Pejë, ora 15:30)