03 Gusht 2020

Turizëm

USAID ndihmon hotelierët shqiptarë

Tiranë, 21 shtator - Agjencia amerikane për zhvillim ndërkombëtar, USAID, po mbështet në Shqipëri shoqatën shqiptare të turizmit në veprimtaritë për të zhvilluar hotelerinë bashkëkohore. Lexo

Struga, “qyteti i ëngjëjve"

Strugë, 12 shtator - Nuk kuptohet nëse është mëngjes apo mbremje. Struga, sic quhet nga vendasit “qyteti i ëngjëjve”, në një ditë të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)