20 Gusht 2018

Rimëkëmben tregjet amerikane të aksioneve

New York, 7 shkurt - Tregjet amerikane të aksioneve regjistruan rritje pas luhatjeve të së martës.

Dow Jones pati rritje 2.33 për qind, S&P 500 u rrit 1.74 për qind, ndërsa Nasdaq u rrit 2.13 për qind.

Të martën pati një rikthim të luhatjeve pas një periudhe qëndrueshmërie ku edhe shfaqen një pasiguri në rritjen ekonomike globale. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 Gusht 2018

- Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e Grupit Punues për draftimin e Strategjisë së Sigurisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë - Salla P-31, ora 10:00 - Vetëm pamje)

- Mbahet ceremonia solemne e hapjes së punimeve të Seminarit XXXVII Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare. (Salla e madhe të Fakultetit tëFilologjisë, ora 11:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në Seminarin e  37-të të Letërsisë, Gjuhës dhe Kulturës Shqipe. (Fakulteti Filologjik- Universiteti i Prishtinës, ora 11:00)
 
- Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Komunën e Suharekës. (Objekti i Komunës, Suharekë, ora 14:00)