24 Qershor 2018

Lebet i ofroi mbështetje ministrit Hasani në fushën e bashkëpunimit ekonomik

Prishtinë, 13 nëntor - Sot, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, priti ne takim njoftues ambasadorin zviceran Jean Hubert Lebet, i shoqëruar nga zëvendësshefja e misionit znj. Anita Schluchter Roth dhe nga drejtori i SCO-së, Patrick Etienne.

Ministri Hasani falënderoi ambasadorin zviceran për bashkëpunimin e deritanishëm dhe njëkohësisht  njoftoi për prioritetet e MTI-se që do të ndërmerren gjatë këtij mandati.

Ambasadorin Zviceran Jean Hubert Lebet e uroi ministrin Hasani për marrje e detyrës se re dhe i ofroi mbështetje ne fushën e bashkëpunimit ekonomik.

Ministri Hasani u zotua se gjatë këtij mandati do të ketë një bashkëpunim edhe më të thellë ndërmjet këtyre dy shteteve.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Qershor 2018

- NISMa Socialdemokrate mban Kuvendin e dytë të Punës. (Hotel Emerald, ora 14:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e Vetevendosjes, ora 14:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Turneun në pingpong për ditën e Çlirimit. (Prishtin, ora 10:00)