16 Korrik 2018

Anulohet panairi tregtar shumetnik për gratë pronare të bizneseve

Prishtinë, 5 korrik - Misioni i OSBE-së ka bërë të ditur se Panairi tregtar për gratë ndërmarrëse, që ishte planifikuar të mbahej në Sheshin Zahir Pajaziti sot, anulohet pas stuhisë me erë që fryu ditën e djeshme në Prishtinë, e cila dëmtoi tendat që ishin vendosur për panairin tregtar.

Misioni i OSBE-së është duke e vlerësuar dëmin dhe në bashkëpunim dhe koordinim të ngushtë me komunën e Prishtinës, do të vendosë kur dhe nëse ngjarja mund të mbahet në të ardhmen.

Ky ishte incident i paparashikueshëm i fuqisë madhore dhe Misionit i vjen keq për çdo shqetësim që mund të ketë shkaktuar. Do t'ju informojmë sapo të merret ndonjë vendim në lidhje me ngjarjen.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Korrik 2018 - Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Zëvendës-Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetem pamje)

- Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë organizon lansimin e programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare Start-up. (Innovation Center Kosovo, Rr. “Rexhep Mala” 28 A, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyrat qendrore te Vetëvendosjes, ora 12:00)

- Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani dhe kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri nënshkruajnë marrëveshjen për Zonën Ekonomike. (Komuna e Vushtrrisë, ora 14:00)