04 Gusht 2021

Tregti

Rritja ekonomia ul numrin e të papunëve në Gjermani

Berlin, 15 tetor - Gjermania e lë pas shumë më shpejt se ç\'pritej krizën ekonomike. Këtë vit produkti i brendshëm bruto do të rritet me 3,5 për qind, vitin e ardhshëm edhe me 2,0 për qind të tjerë, parashikojnë institutet... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Gusht 2021

- Bordi dhe menaxhmenti i NP KOSTT raporton para Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me organizmin e brendshëm dhe zbatimin e projekteve. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)