03 Mars 2021

Nisin punimet në asfaltimin e segmentit Brezovicë - Prevallë

Prishtinë, 26 prill - Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit (MIA) ka bërë të ditur se janë duke u zhvilluar punimet në asfaltimin e segmentit Brezovicë - Prevallë.

Për këtë arsye MIA njofton se gjatë kësaj përiudhe ndalohet qarkullimi i të gjitha automjeteve në trafikun rrugorë.

Kjo ndales e komunikacionit bëhet për shkak të asfaltimit të kësaj rruge në këtë pjesë.

Gjatë kësaj kohe qarkullimi i automjeteve është i ndërprerë terësisht. Punimet do të vazhdojnë deri me 2 maj 2020.

MIA kërkon mirëkuptim nga ana e pjesëmarrësve në komunikacion.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Mars 2021 - Kolegji Ndërkombëtar i Biznesit në Mitrovicë inauguron projektin “Fuqizimi i autonomisë universitare dhe rritja e llogaridhënies e transparencës së universiteteve të Ballkanit Perëndimor”. (Selia e Kolegjit IBCM, ora 9:00)

- Mbahet seanca gjyqësore kundër të pandehurit Enis Ramadani për vepren penale 'Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve'. (Gjykata Themelore në Ferizaj, ora 9:30)

- Avokati i Popullit, Naim Qelaj viziton ekspozitën për fëmijët e vrarë gjatë luftës “Na ishte një herë që kurrë mos qoftë”. (Biblioteka “Hivzi Sylejmani” në Prishtinë, lagjja Dardania, ora 10:00)

- Parlamenti i dytë rural shqiptar organizon konferencë për të diskutuar sfidat dhe veprimet konkrete për mirëqenien e banorëve të zonave rurale. (Platforma Zoom, ora 10:00)

- Pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19 në Gjilan, kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, mban konferencë për media pas takimit të Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. (Zyra e krytarit Haziri, ora 10:30)

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon ceremoninë e shpërndarjes së librave të botuar dhe të blerë me financimin e Departamentit të Kulturës në MKRS. (Biblioteka Kombëtare e Kosovës, ora 11:00)