17 Janar 2021

MPB do të pajise me targa 04 rajonin e Malishevës

Prishtinë, 8 janar - Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, do të qëndrojë për një vizitë në Komunën e Malishës ku edhe do të takohet me Kryetarin e Komunës, Ragip Begaj me ç'rast do të promovojë kodin 04 për targat e kësaj komune.

Në këtë takim do të bëhet njoftimi për komunën e Malishevës, ku do të takohet me zyrtarët e Komunës.

Targat e automjeteve të Komunës së Malishevës se, që nga data 11 janar 2021, do të pajisen me targat e automjeteve me kodin 04, një kërkesë kjo e kahmotshme e qytetarëve të Malishevës, e shprehur qartë përmes të gjitha strukturave komunale dhe partive politike të kësaj komune.

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2020

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim  me Federatën Skitare se Kosovës organizon garën e skijimit 'Kupa e Gjeravicës 2021'. (Nisja për në Bjeshkën e Belegut nga oborri i Komunës së Deçanit, ora 8:00 - Arritja në Bjeshkën e Belegut, ora 10:00)