24 Qershor 2018

Ministri Lekaj zotohet t`i mbështesë projektet zhvillimore të ASHNA-së

Prishtinë, 3 nëntor - Drejtori i Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror (ASHNA), Bahri Nuredini, priti në një takim Ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj.  Bahri Nuredini e falënderoi për vizitën dhe interesimin e Ministrit Lekaj rreth punës së ASHNA-së.

Në këtë takim, Drejtori Nuredini, e njoftoi Ministrin Lekaj, me punën dhe mbarëvajtjen e trafikut ajror, projektet zhvillimore duke përfshi edhe normalizimin e hapësirës së ulët ajrore si dhe sfidat me të cilat përballet ASHNA-ja.

Nga ana tjetër Ministri Lekaj u zotua, se ministria që ai drejton, do t`i mbështesë projektet zhvillimore të ASHNA-së, për ngritjen e kapaciteteve të menaxhimit të trafikut ajror në Republikën e Kosovës.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Qershor 2018

- NISMa Socialdemokrate mban Kuvendin e dytë të Punës. (Hotel Emerald, ora 14:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e Vetevendosjes, ora 14:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Turneun në pingpong për ditën e Çlirimit. (Prishtin, ora 10:00)